Blog

Lifelong learning: як Sombra допомагає спеціалістам розвиватися

Liuba Zhurko
Liuba Zhurko
HR marketing specialist

21.04.2021

Співавтор: Вікторія Попович

Вимоги до працівників зростають та змінюються, бо ринок праці, технології та світ загалом швидко розвиваються. Зараз, щоб бути професіоналом і кар’єрно зростати, треба вміти адаптуватися та швидко вчитися нового.

Йдеться не тільки про технічні навички, а й про вміння працювати в команді, взаємодіяти з клієнтами, емоційний інтелект, лідерство та організаційні навички. 

В LinkedIn щодо цього провели дослідження. Основними навичками, необхідними у 2021 році, назвали:
     

  1. Стійкість та адаптивність. Технологічні навички та цифрова грамотність.
  2. Комунікація у віддалених та розподілених командах.
  3. Емоційний інтелект.
  4. Кросфункціональна співпраця.
  5. Лідерство через зміни
  6. Управління змінами.
  7. Стресостійкість.
  8. Управління часом.
  9. Креативність.

(Джерело: LinkedIn Learning’s “Workplace Learning Report. 2021 – Skill Building in the New World of Work”)

Ми провели своє внутрішнє опитування серед клієнтів компанії та з’ясували, які soft-компетенції вони хочуть бачити та найбільше цінують в спеціалістів. Серед названих високий рівень комунікації та проактивність. 

Тому для спеціалістів важлива концепція lifelong learning (неперервного навчання). Це коли навчання не обмежується формальною середньою чи вищою освітою з отриманням диплому. Зараз навчання частина щоденного життя. Концепція неперервного навчання включає будь-які форми отримання знань і навичок у будь-який момент часу. Це постійний та абсолютно добровільний процес, що базується на самомотивації та бажанні професійно зростати. Ми можемо навчатися під час виконання завдань на робочому місці, вдома, через інтернет-ресурси, соціальні мережі, книги, під час зустрічей з колегами за чашкою кави чи на one-to-one розмовах. А внаслідок пандемії для всіх стали звичними онлайн-курси, тренінги та воркшопи.

Self-development – це одна з важливих цінностей в Sombra. Ми завжди сприяли розвитку та навчанню наших спеціалістів у різний спосіб. Серед бенефітів компанії – компенсація професійного навчання, а також корпоративна бібліотека та відеолекторій корисних лекцій та курсів,

Упродовж чотирьох років в Sombra активно діють курси корпоративної англійської для різних рівнів. Є також додаткові курси розмовної англійської, ділового листування, граматики та занять з носієм мови. 

“Втім, тренд на неперервне навчання спричинив і певні труднощі. Буває важко збудувати власний повноцінний навчальний план. Спеціаліст може витрачати багато часу та зусиль, щоб отримати знання і не розуміти куди рухатися далі. Не знати як перетворити отриману інформацію в навички для роботи”, розповідає Learning and Development Manager Мирослава Гурняк.

Щоб допомогти спеціалістам ефективно вчитися, рости та розвиватися без додаткових труднощів, ми виокремили в компанії окремий Learning & Development напрям. Мирослава Гурняк каже, що це ціла система, яка допомагає спеціалістам систематично і якісно навчатися.

 

Learning and Development  діє в кількох напрямках: 

Sombra University for Newcomers

Це проєкт, розроблений спеціально для нових працівників нашої компанії. Він складається з серії ознайомчих презентацій та онлайн-зустрічей із керівниками та менеджерами компанії. Так ми знайомимо новачків з організаційною культурою, цінностями компанії, розповідаємо про внутрішні процеси й інструменти для роботи та ефективної комунікації. 

Hard Skills 

Спеціалісти можуть професійно зростати у Sombra завдяки наставництву та Tech Community. Це спільнота обміну досвідом, що підтримує при розв’язанні складних задач. Крім того, в компанії діє матриця компетенцій, яка допомагає сформувати план розвитку кар’єри.

Зараз ця система оновлюється відповідно до того, як розвивається ринок та технології. Але вже незабаром допомагатиме визначати потреби в розвитку технічних та соціальних навичок і формуватиме для цього навчальні рішення.

Окремим джерелом для покращення професійних навичок залишається платформа Udemy, де кожен зацікавлений працівник може пройти навчання. В портфоліо компанії уже близько 40 активних онлайн-курсів і щомісяця це число зростає.

Soft Skills & Leadership

Окрім Hard Skills, також працюємо над розвитком у працівників Soft Skills. Користуємось для цього спеціальною матрицею Soft Skills компетенцій. Організовуємо програми, курси, вебінари та воркшопи. У квітні 2021 розпочалося двомодульне навчання для PM, Team Lead та потенційних Team Lead, де вони вчитимуться розвивати бізнес-компетенції, комунікативні навички та емоційний інтелект. 

В межах Sombra University регулярно відбуваються освітні зустрічі для всієї компанії у форматі лекцій, майстер-класів та дискусій. На останніх зустрічах розглядали теми “Soft Skills that can Make or Break Your Interview”, “Cross-cultural differences between North America, Eastern Europe and India”, “Вступ у бізнес-аналітику”.

Запити на навчання можуть надходити від самих працівників та менеджерів. У ролі спікерів і викладачів виступають досвідчені члени команди та топменеджери. Крім цього активно залучаємо зовнішніх спікерів та експертів, щоб вони поділилися з нашими працівниками власним досвідом. Так, нещодавно Sombra University у співпраці з Tech Community запустили перший спільний мінікурс з підготовки технічного виступу. Під час навчання учасники мають змогу “прокачати” вміння підбирати тему, формувати адженду, оформлювати презентації та вправлятися в самій технічній промові.

У Sombra цінують співпрацю та ініціативність, тому заохочують ділитися ідеями, досвідом і ставати активними учасниками спільних навчальних продуктів. Також в планах багато проєктів, а, отже, навчальних можливостей для команди.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *