Blog

Дівчата Sombra: історії, хобі та поради собі десятилітнім

Liuba Zhurko
Liuba Zhurko
HR marketing specialist

11.03.2021

Співавторка: Вікторія Попович

У двох офісах Sombra працює 53 дівчини. Вони займають позиції інженерок, HR-менеджерок, PM, рекрутинг, сейлз, фінанси та позиції топменеджменту.

Отже, кодять, керують проєктами, спілкуються з замовниками та налагоджують комфортну роботу, за що їх в Sombra люблять і цінують. В компанії стараються налаштувати графік та всі процеси так, щоб працівники мали час і бажання розвиватись та розважатись, а тоді з новими силами вливатись в робочий процес.

То як це вдається дівчатам з Sombra? Що вони роблять і чим живуть поза роботою?

Ми запитали в них про хобі, дозвілля та суспільну роботу. І от що вони розказали.

Марта-Марія Литвинович (QA Engineer)

За 4 роки Марта-Марія відвідала 47 країн світу, більшість з них автостопом. Вона брала участь у багатьох волонтерських програмах і на спогад про них має колекцію з безлічі футболок. Нещодавно Марта-Марія ділилася своїм волонтерським досвідом зі студентами Hebron. В Sombra вона віднедавна працює на позиції QA інженер.

Найцікавіший досвід волонтерства для тебе?

«Один з перших і улюблений це книжковий форум. Ці форуми були регулярні: восени та влітку 6 років підряд. За цей час організувалась волонтерська сім’я. Але найцікавіший досвід це Найбільший урок у світі за підтримки дитячого фонду Unicef, де я провела 100 уроків для дітей на тему “Глобальні цілі сталого розвитку”. Там пояснювала дітям чому важливо дбати про природу, що вони можуть робити вже сьогодні та запитувала які способи розв’язання проблем вони бачать.»

Яку книгу, з тих, що тебе мотивує/надихає порадиш прочитати дівчатам? 

«За цей рік я багато прочитала, але книга «Та, що біжить з вовками. Жіночий архетип в міфах і оповідях» Кларисси Пінколи Естес найбільше сподобалась. Я читала її по розділах, обдумуючи кожне слово. Ви не почитаєте її на одному подиху, але якщо готові до змін, то ця книга для вас.»

Щоб ти сьогодні порадила собі 10-річній?

«Більше пробувати. Ніколи в собі не сумніватись і наполегливо працювати. Не зупинятись, коли важко, бо після плідної роботи завжди приходить успіх. Порадила б собі продовжувати танцювати, бо кинула танці зарано. Тепер зі сміхом згадую, як плакала через «7» з історії, але тоді для мене це була трагедія. Тому ще сказала б собі, що оцінки не головне і не треба через них так засмучуватись.»


Оля Бескровна (QA Lead).

В QA вже 8 років і з них 3 роки лідом. В Олі цікаве хобі, а її образи на будь-яку вечірку це завжди витвір мистецтва.

«В далекому 2007, коли у всіх «cєнтябрь горіт», я вважала себе частиною іншої, трохи похмурішої субкультури готів. Вже тоді всі задивлялись на мої ідеальні стрілки. 

Трохи згодом, коли вчилась на першому курсі університету, почала займатися фотографією. Я обожнювала фотографувати людей, але так, щоб кожне фото могло розказати якусь казкову історію. З цього моменту все закрутилось. В мене виникала ідея, яку дуже хотіла реалізувати для конкретної моделі. Тоді починався  підбір/пошиття костюмів, локація, декорації та, звісно, макіяж. Тут вже й знадобилися мої навички зі стрілками) Щоразу хотілось чогось більш грандіозного і шаленого. Мій найулюбленіший образ зараз саме цей, бо це було перше більш-менш професійне фото, сфокусоване саме на make up» 

Яку книгу, з тих, що тебе мотивує/надихає порадиш прочитати дівчатам? 

 «Цикл романів Енн Райс «Вампірські хроніки». Там є все: красень-герой, почуття, екшн, опис епох, одягу та мистецтв. Написано пізнавально і ненав’язливо. Завдяки цій письменниці я дізналась про крутих письменників 20 століття і величних скульпторів та художників епохи Відродження, про яких не розказують у школі.»

Щоб ти сьогодні порадила собі 10-річній?

«Побажала б собі не перейматись так сильно через деякі події чи вчинки, бо саме вони зробили мене такою, яка я є зараз. А зараз я можу сказати, що пишаюсь собою.»

 

Наталя Федьків (office manager)

Ще два роки тому Наталя не уявляла, що може пробігти 10 км. Тепер пробігає Ukrainian Majors Running League 2020 від Run Ukraine 5 разів по 10 км та тренується тричі на тиждень

«Біг це не моє». Так я говорила півтора року тому! А в серпні 2019 року все змінилося. Тоді в місті вперше організовували «Забіг у вишиванках». Дистанція була символічною 2 км. Пам’ятаю, що думала: «Наталя, куди ти біжиш? Нащо? Та може ну його!?» Ті два кілометри здавалися мені, ніби 10!»

Не здаватися допоміг характер, а ще підтримка людей, що бігають в місті, з яких вона брала приклад. Серед них Неля Непорадна людина, котра розвиває бігову культуру та обізнаність серед аматорів, власним прикладом показує, що біг здатен змінити думки в голові.

«Вересень 2019 року став для мене стартом регулярних пробіжок. Моєю ціллю були не подолані кілометри чи швидкість космічного літака. В першу чергу хотіла нормалізувати роботу серця. В березні 2020 року я себе успішно травмувала, прийшлося відкласти пробіжки на 3 тижні. А потім усе, як заново.»

Зараз для Наталі вже байдуже яка погода за вікном, бо у будь-яку вона біжить.

«На зараз найдовша моя дистанція 18 км. Можна більше, але для чого? Я кайфую і мені кілометри не важливі».

Яку книгу, з тих, що тебе мотивує/надихає порадиш прочитати дівчатам? 

«Про що я говорю, коли говорю про біг» Харукі Муракамі.

Щоб ти сьогодні порадила собі 10-річній?

«Наталя, більше спи, менше їж! Працюй над собою. Це не зашкодить твоєму майбутньому!»

 

 Ольга Слободян (English teacher)

Оля Слободян захоплюється яхтингом, а також всіма видами водного спорту: сапи, катамарани, канойки. Вона з легкістю може назвати усі елементи будови яхти, прокласти шлях та визначити вітер для вдалої мандрівки під вітрилами. Це хобі має понад 10 років.

«Вперше зачарувалася канойками в Канаді. Зараз немає різниці де сплавлятися. Головне, щоб була вода, а річка це чи озеро  й гарна компанія»

Також Оля пластунка і виховала вже десяток юначок. Як для будь-кого з пластунів, для неї не проблема розпалити багаття, облаштувати комфортний побут посеред лісу та організувати мандрівку у гори для кількох десятків учасників.

Кілька років поспіль на Мазурах (в Польщі), на пластовому яхтовому заході, який об’єднує близько 100 учасників, виконувала роль скіпера. Підбирала команду для організації заходу, працювала з логістикою, програмою, інструкторами, маршрутом для яхт тощо. 

Яку книгу, з тих, що тебе мотивує/надихає порадиш прочитати дівчатам? 

Ірена Карпа «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете». ЇЇ стиль та прямота просто супер. Давно так не сміялася”

Щоб ти сьогодні порадила собі 10-річній?

Ти крутишка! Не забувай про це! 

 

Оксана Кабин (HR manager)

В її житті вагому роль займає театр. Він корисний в професійній діяльності та допомагає краще розуміти людей.

«В студентські роки друзі запросили мене в любительський театр на Погулянці (Львів, центр творчості). В нас були театральні тренінги, працювали з голосом і паралельно ставили виставу. Щопівроку відбувався черговий показ.»

З часом актори-аматори захотіли більшого і зі своєю трупою організували театр Domus при палаці Хоткевича. Не враховуючи перерви, зокрема карантинної, Оксана з театром 7 років. 

Про акторський досвід і як він допомагає в HR:

«Перед виходом на сцену ми проводимо ґрунтовну роботу. Крім рухів і голосу, розбираємо портрет ролі на атоми: формуємо біографію персонажа, вибудовуємо його історію. Ми повинні розуміти чому він говорить саме ці слова і яка його мотивація. Це дуже розвиває емоційний інтелект.

В роботі я також шукаю відповіді на запитання чому співробітник діє саме так. Намагаюся зрозуміти причину і запропонувати рішення. Театр допоміг мені дивитися з точки зору потенціалу людини. 

Також театр це про взаємодію в діалозі. Акторство добре ставить голос, дає можливості представляти себе та зменшує страх перед аудиторією»

Що любиш в театрі?

«Я люблю грати челенджеві ролі, де треба добре дослідити характер персонажа. Перед перервою грала у виставі “Добраніч, мамо”, в якій розкривалися складні відносини між мамою і дочкою. Там мені потрібно було пропрацювати мотиви головної героїні. Ще маю велике бажання зіграти в моновиставі.

Я за тип мистецтва, який спонукає до розвитку. Мені важливо, щоб глядачі виходили з бажанням переглянути власні  цінності, побачили з іншого боку певну соціальну проблему.»

Яку ти книгу, з тих, що тебе мотивує/надихає порадиш прочитати дівчатам? 

 «Та, що біжить з вовками»

Щоб ти сьогодні порадила собі 10-річній?

Сказала б, що дівчинкою бути класно (бо в тому віці я хотіла бути хлопцем))))))

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.