Blog

Партнерство для розвитку молоді

Liuba Zhurko
Liuba Zhurko
HR marketing specialist

17.03.2021

Співаторка: Вікторія Попович

Кілька років тому ми познайомилися з Hebron. Спочатку допомагали фінансово та технікою, а згодом опублікували інформацію про Hebron у наших внутрішніх каналах. Тоді відгукнулися працівники, які захотіли поділитися своїми знаннями та досвідом зі студентами.

Hebron ІТ Академіяце громадська організація, яка пропонує безоплатну дворічну навчальну програму для сиріт та молоді з групи ризику. Ця програма спрямована на соціальну адаптацію і дає можливість отримати практичні знання в ІТ-сфері.

Сироти та молодь з групи ризику, які завершили навчання в школі, можуть вступити в Академію. Там впродовж 24 місяців вони навчаються за новітньою програмою, а після завершення отримують сертифікат, який підтверджує компетентність у вибраній галузі на рівні Junior. Згодом студентам допомагають з подальшим працевлаштуванням.

Орест Яцкуляк, заступник директора по навчально-виховній роботі в Hebron: «Дуже цінуємо нашу дружбу. Завжди вдячні за підтримку, зустрічі, та хороші теплі відносини. Для нас дуже важливо відчувати вас поряд на цьому життєвому шляху. Віримо в те, що спільними силами зробимо ще не один випуск успішних Хебронівців».

Насправді допомагати Hebron легко та приємно, бо вони відкриті до різних форматів: лекції для студентів, менторство, викладання на курсах. 

«Пам’ятаю, коли вперше надіслала інформацію про проєкт, багато хто здивувався існуванню такого закладу, адже почули про нього вперше. Тепер всі працівники вже знають про Hebron і щоразу у внутрішніх чатах ми розказуємо хто провів чергову лекцію чи тренінг для студентів та дякуємо нашим працівникам. І цей позитивний приклад має неабиякий ефект», – координаторка проєкту Любов.   

Так, наші колеги провели понад десяток зустрічей на різні теми.

СEO Sombra Віктор Чех розповів про планування та фінансову грамотність. 

PM-и Sombra розказували про управління проєктами, роль PM у співпраці з клієнтом та командою інженерів, а також ділилися власним життєвим досвідом навчання та перекваліфікації. Говорили про міжкультурні особливості у спілкуванні із замовником, конфліктологію та етикет, бо студенти навчаються не лише програмуванню, а й іншим навичкам, що будуть корисні в роботі та житті.

Зустрічі зазвичай проводяться у післяробочий час або в суботу. Окрім навчання, завжди залишаємо час на неформальні розмови, бо для студентів важливі практичні знання, які вони використають у майбутній професії, але також і приклад старших друзів. 

Координаторка проєкту розповідає: «Один з наших інженерів дуже ретельно і відповідально готувався до зустрічі, понад місяць витратив на підготовку. Він розповідав не про стек технологій чи як виправити багу в коді, а свою історію, яка мала надихнути хлопців не здаватися. Ця зустріч затягнулася на 3 години, а коли він повернувся додому, отримав від одного зі слухачів повідомлення з подякою. Саме такі моменти – найцінніші».

Оля (вчителька англійської Sombra) ділилася порадами щодо планування бюджетних подорожей, з Мартою-Марією (QA) говорили про волонтерство, саморозвиток і безперервне навчання, а інженер Ігор розказав власну історію про важливість джиу-джитсу в його кар’єрі. Адже саме завдяки спортивній дисципліні йому вдалося опинитися там, де він зараз є.

Хочемо, щоб наша діяльність була корисна та актуальна для студентів, тому ми уважні їх коментарів. Один зі студентів написав нам про навчання: «По-перше, це будування моєї особистості. На кожному з тренінгів я можу дізнатись щось нове, навчитися чогось, що мені корисно. По-друге, я можу розвивати себе у різних напрямках і завдяки цьому краще розуміти інших людей».

Тому ми плануємо ще багато цікавих зустрічей на технічні теми та про бізнес-аналітику, щоб підготувати молодь до професійного життя поза межами академії. А ще багато зустрічей, щоб сформувати soft skills та сприяти особистому розвитку не тільки студентів, але й нас самих.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *