Співавторка: Вікторія Попович
Співпраця Sombra з одним із банків Канади триває вже 5 років.
Це Fintech проєкт, метою якого є створення та підтримка банківських платформ. Користувачами є майже 10 000 працівників банку. Платформа використовується ними для обслуговування клієнтів, які хотіли інвестувати свої гроші в один з найбільших банків Канади.
Але це не такий великий ентерпрайз проєкт, де багато “legacy” коду з доісторичними версіями бібліотек. Замовники довіряють досвіду команди, підтримують експерименти, а ще самі звертаються з проханням рекомендувати нові технології та сучасні підходи до написання коду.
Технології, з якими працюємо:
Java 11, MSSQL, GraphQL, Microsoft Azure, Selenium, Protractor, Cypress, REST Assured, Postman, Angular 8, NgRx, REST API
Богдамир: «Підпроєкти, які були раніше монолітними, розбилися на мікросервіси і тепер це нові проєкти».
Тарас: «Коли починаємо в акаунті щось нове, стараємося це робити на нових технологіях. Клієнт завжди підтримує нас в бажаннях рости та вчитися, дає такі можливості. Завжди можна отримати зворотний зв’язок від клієнта і залишити фідбек, який враховують. Я зараз працюю на цікавому стрімі – персоналізовані вебанімації для клієнта».
Цей проєкт Sombra великий, стабільний і продовжує рости навіть під час кризи, коли багато інших компаній зазнають невдач.
Тарас: «Майже рік тому, багато замовників через кризу, спровоковану Covid-19, скорочували свої проєкти. Наш виріс».
Техліди на проєкті з самого початку, а це вже майже 5 років, бо тут співпраця побудована на взаємній довірі, дружніх стосунках і постійному професійному зростанні.
PM Інна каже, що замовники завжди надають розгорнуті фідбеки, бо зацікавлені в рості та розвитку інженерів. Вони діляться досвідом з нашими інженерами й прислухаються до їхніх ідей.
Замовники відвідували львівський та франківський офіси, а наші інженери їздили до них в Торонто. Тепер внаслідок карантину такі подорожі неможливі, але час на неформальні розмови завжди знаходиться. Згодом сподіваємось відновити поїздки, а поки дружимо онлайн. Щоб привітати нас з Новим роком один з канадських лідів одягав вишиванку, а інший ходить за покупками в український магазин і навіть п’є львівську каву.
Недавно до проєкту доєдналися новачки. Ми вирішили запитати про особливості, труднощі та позитивні моменти в роботі у Василя ( support specialist) та Оленки (Java engineer).
Як адаптувався?
Василь: «Я розпочав роботу на проєкті як support specialist (back-end), в грудні мені запропонували support на full stack на одному зі стрімів.
Коли тільки прийшов, хвилювався, що не розберуся в проєкті. Але мені сказали: «Запитуй, що не знаєш, потім в тебе будуть запитувати». Як саппорт, я повинен розумітися і в бізнесі, і в коді. Коли щось незрозуміло, можу легко запитатися на пряму в продукт овнера з Канади та отримати відповідь про особливість бізнесу. Це дуже допомагає. А також те, що тут всі близькі, як друзі. Було легко адаптуватися».
Фінанси та фондовий ринок: як розуміти незрозуміле?
Оленка : «Як і на будь-якому проєкті, щоб якісно виконати роботу, потрібно зрозуміти в суть завдання. Деякі з них спочатку незрозумілі. На щастя, “бізнес” радо ділиться інформацією.
Насправді це навіть не один проєкт, а декілька напрямків. Кожен з напрямків – окрема команда, а кожна команда розробляє кілька проєктів та бібліотек. І це лише з боку Sombra. З канадської сторони таких напрямків величезна кількість. Одні проєкти використовують інші, утворюючи таку собі павутину мікросервісів.
Така заплутана структура мене, як новачка, спочатку конфюзила. Важко було розібратись що й до чого. Але з часом я побачила її переваги: велика різноманітність технологій, які використовуються. З ними розбираєшся в процесі роботи і розширюєш свій стек. Тому важливо бути готовою швидко вчитись».
Різні часові пояси не шкодять?
Оленка: «Канадський час відстає від нашого на 6-7 годин. Втім, це не означає, що ми повинні працювати за їхнім часом. Загальне правило таке: ми доступні для контакту з 14:00 до 19:00. Інколи виникають проблеми пізніше, але братися за них чи ні залежить від їх серйозності. Єдину незручність я відчула під час релізу. Релізи поки що відбуваються в після робочий час, а у нас це вже середина ночі. На щастя, вони відбуваються не так вже й часто і я була присутня тільки один раз».
Яка українська команда цього проєкту?
- В команді 30 осіб: 15 Back end developers, 6 Front end developers, 6 Quality Assurance Engineers, 1 Project Manager, 1 DevOps, 1 Designer
- У командах інженери таких рівнів: 4 сіньори, 14 мідлів, 12 стронг джун та джун.
- Техліди – інженери, які на проєкті вже 5 років, тобто від його перших днів.
- Команда поділена на 4 напрямки, кожен напрямок – це стрім, який працює над своєю частиною проєкту.
- Кожен стрім – мікс української і канадської команди.
- Зараз в команду шукаємо :
Leave a Reply